Tämä sivusto käyttää evästeitä
1) sivuston käytön mahdollistamiseksi ja
2) kävijäseurannan toteuttamiseksi. Kävijäseurannan tietoja käytetään sivuston kehittämiseen ja toimivuuden ylläpitämiseksi.
3) mainonnan vaikuttavuuden arvioimiseksi ja kohdentamiseksi.
Voit lukea lisää tietosuojakäytänteistä täältä.
MUSTAVALKOISTA
Vaikka Oot niin ihana muistetaankin usein hempeistä ja ajattomista pastellisävyistä, löytyy tämän vauvakirjan ja sen lisäosien sivuilta myös monta todella minimalistista ja mustavalkoista sivua. Kurkataanpa hieman millaisia ne ovat!
Mustavalkoiset sivut ovat olleet todella toivottuja ja moni onkin kokenut, että minimalistisemmalta pohjalta myös kuvat ja ne omat, rakkaat tekstit ja tunnelmat välittyvät paremmin. Samalla mustavalkoiset, graafisemmat sivut myös tasapainottavat hempeämpiä ja tekevät Oot niin ihana -vauvakirjasta entistä sopivamman monenlaiseen makuun. Mustavalkoisia sivuja löytyy vauvakirjan lisäksi myös Lisäsivunipusta ja Jatko-osasta.
Itse vauvakirjan kansihan on myös mustavalkoinen sekä säilytyslaatikossa että kansiossa ja tämän taustalla on idea siitä, että mitä ajattomampi tämän vauvakirjan ulkoasu on, sitä ihanampi sitä on säilyttää vaikka esilläkin erilaisissa kodeissa.
Sisäsivuilla mustavalkoisimmissakin seikkailevat samat tutut elementit kuin värillisilläkin sivuilla. On pilviä, raitoja, ruudukoita ja rukseja. Kaikki kuva-aiheet niin värillisillä kuin mustavalkoisillakin sivuilla on suunniteltu niin, että niiden sekaan ja viereen voi tallentaa juuri niitä teidän perheen muistoja.
Graafinen tyyli antaa paljon tilaa omille ajatuksille ja kestää myös värikkäämmän sisällön, jota monen vauvavuoteen kuuluu. Toisaalta mukana on myös todella paljon toivottu Harmit-sivu, sillä me haluamme täällä Oot niin ihanassa välittää eteenpäin sitä ajatusta, että vauva-arki on tärkeää ja rakasta silloinkin, kun se ei ole pelkkää hempeää vaaleanpunaista.
Tykkäätkö sinä enemmän näistä mustavalkoisista sivuista vai vetoavatko hempeät pastellit paremmin? Mikä on sun suosikkisivusi ylipäätään?
Oot niin ihana – vauvakirja
Lisäsivunippu
Jatko-osa
Saatat ihastua näihinkin
MONIKÄYTTÖINEN RAKENNE
Kun Oot niin ihanaa suunniteltiin, oli monikäyttöisyys yksi toivotuimmista asioista. Jokainen vauva ja perhe on erilainen, joten kaikille eivät sovi samanlaiset jutut eivätkä järjestykset. Ja niin syntyi se ominaisuus, joka erottaa Oot niin ihanan muista vauvakirjoista. Monikäyttöinen kansiorakenne sekä säilytyslaatikko.
#IHANATYYPPI ESITTÄYTYY | SUSANNA
En tiedä, miten meille onkin löytynyt näin ihania brändilähettiläitä tänä vuonna. Olemme ihan fiiliksissä ja nyt haluaisimmekin esitellä sinulle seuraavan eli Susannan, joka hänkin on tietysti #ihanatyyppi.
IHANA KIRJAESITTELY
Jooga on yksi keino muutoksen käsittelyyn, hyvinvoinnin lisäämiseen ja synnytykseen valmistautumiseen. Joogaopettaja ja doula Hanna-Mari (Hami) Nieminen on tehnyt ihanan joogakirjan, joka on suunniteltu erityisesti odottaville äideille. Kirjan kuvissa seurataan joogaopettaja Meri Mortin raskausmatkaa.
Niin ihana jatko-osa
Supersuosittu Oot niin ihana -vauvakirja sai ihanien asiakkaidemme toiveesta seurakseen Oot niin ihana jatko-osan, jolla vauvakirjasta tulee koko taapero- ja leikki-iän kattava muistojen taltiointiväline. Jatko-osan ihanat sivut noudattelevat tuttua Oot niin ihana -ilmettä ja ne sopivat värimaailmaltaan täydellisesti yhteen vauvakirjan kanssa. Jatko-osan sivuille taltioit helposti kasvavan lapsen tärkeimmät muistot ja mietteet.