Tämä sivusto käyttää evästeitä
1) sivuston käytön mahdollistamiseksi ja
2) kävijäseurannan toteuttamiseksi. Kävijäseurannan tietoja käytetään sivuston kehittämiseen ja toimivuuden ylläpitämiseksi.
3) mainonnan vaikuttavuuden arvioimiseksi ja kohdentamiseksi.
Voit lukea lisää tietosuojakäytänteistä täältä.
#IHANATYYPPI ESITTÄYTYY | TARU
Toinen #ihanatyyppi eli yksi tämän vuoden brändilähettiläistä esittäytyy nyt. Hän on Taru.
Moikka, olen Taru! 36-vuotias 4-vuotiaan Moonan sekä kesäkuussa syntyneen Jesse -pojan äiti. Saan tässä kuopuksen kanssa hieman erilaisen äitiyslomakokemuksen kuin esikoisen kanssa, koska ensinnäkin asumme tällä hetkellä Etelä-Kaliforniassa ja toiseksi, aloitin yrittäjänä vajaa vuosi sitten, eli lastenhoidon lomassa hoidan myös yrittäjyyteen liittyviä asioita.
Ylläpidän digimarkkinointiin liittyvää blogia ja sen tukena Instagram- sekä Facebook -yhteisöjä oman brändini alla. Luulenpa että sekä Kalifornia vibat että somekanavien tuotokset tulevat välittymään ja näkymään kun kirjaamme Jessen ensimmäisen vuoden muistoja Oot niin ihana -kirjaan.
Olen semmoinen aika visuaalinen tyyppi ja rakastan kaikkea kaunista. Ja vaikka olenkin asunut elämästäni 7 vuotta ulkomailla, Suomi on minulle aina se koti ja erityisen tärkeä ja haluan tukea suomalaisia pienyrittäjiä. Siksi juuri Oot niin ihana -tuotteet ovat niin minun makuuni. Kaunista ja suomalaista ja vieläpä yhteisöllistä.
Äitiyttä opettelen edelleen, mutta isoimpana oppina tähän asti olen löytänyt sellaisen tietynlaisen rentouden asioihin ja armollisuuden itseäni kohtaan. Esimerkiksi haluan ehdottomasti kirjata kuopuksen vauvavuoden ja varhaislapsuuden kokemuksia ja muistoja Oot niin ihana -kansiin, koska tein niin esikoisellekin, mutta en ruoski itseäni siitä jos jokin asia unohtuu sinne kirjata tai että jos lapsien kirjoista tuleekin ihan erilaiset.
Kaikki elämässä sujuu paremmin kun on vähän rentoutta ja naurua messissä – ja jotain kaunista <3
Tarua voit seurata Instagramissa täällä ja Tarun digimarkkinointiin liittyvän blogin löydät täältä.
Oot niin ihana -brändilähettilyydestä Taru kertoo täällä ja kurkkaa seuraavaksi vaikka täältä, miten ihanan Odotus-sivun hän on vauvakirjaan jo täyttänyt.
Saatat ihastua näihinkin
VINKKEJÄ TÄYTTÄMISEEN
Vauvakirjoja on yhtä monenlaisia kuin vauvojakin. Toisella tulee tekstiä rivitolkulla ja toinen tekee siitä valtavan kuvakavalkadin. Nappaa tästä kasa vinkkejä omiesi rinnalle!
Oletko sinä meidän tämän vuoden brändilähettiläs eli #ihanatyyppi?
Hei, odotatko vauvaa ja oot ihana? Fanitatko Oot niin ihanaa? Me etsitään jälleen loppuvuodeksi brändilähettiläitä eli ihania tyyppejä! Lue mitä ihana tyyppi saa ja miten voit hakea mukaan!
#ihanatyyppi | Mari
Ihanien juttujen ja tyyppien parissa jatketaan! Seuraavana esittelyvuorossa on #ihanatyyppi eli brändilähettiläämme Mari. Lue, millaisin tunnelmin Mari on mukana ja millainen suhde hänellä on Oot niin ihanaan.
#IHANATYYPPI ESITTÄYTYY | JULIA
Tämän vuoden brändilähettiläät kantavat nimeä #ihanatyyppi ja tässä on heistä ensimmäinen eli Julia.